ZSEiU w Łaziskach Górnych

Liceum Dla Dorosłych

w Zespole Szkół Energetycznych i Usługowych

Informacje o LO dla Dorosłych

JAK TO DZIAŁA?

Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych to szkoła dla tych, którzy zakończyli edukację na poziomie ośmioletniej szkoły podstawowej, gimnazjum lub ukończyli zasadniczą szkołę zawodową. Nauka trwa 3 lata (6 semestrów). Zapraszamy każdego, kto chce się uczyć, ukończył 18 lat lub ukończy w roku kalendarzowym. Nie ma górnej granicy wiekowej. Zajęcia odbywają się w systemie zaocznym (piątek i sobota, dwa raz w miesiącu). Wystawiamy zaświadczenia do ZUS. Legitymacja szkolna uprawnia do zniżek na przejazdy i bilety wstępu.

Po ukończeniu trzeciej klasy z wynikiem pozytywnym i zdaniu egzaminu maturalnego można kontynuować naukę w państwowych lub prywatnych szkołach policealnych albo na studiach wyższych.

Pamiętaj: Jeżeli jesteś absolwentem szkoły zawodowej możesz podjąć naukę w lo od razu od II klasy!

 

REKRUTACJA: bez egzaminów wstępnych, decyduje kolejność zgłoszeń

Wymogi rekrutacyjne:
– oryginał świadectwa ukończenia szkoły niższego szczebla (duplikat lub kserokopia potwierdzona notarialnie)
– 3 zdjęcia

 

Do pobrania kwestionariusz dla kandydatów (PDF)

 

PRZYJAZNA ATMOSFERA I WYSOKI KOMFORT NAUCZANIA

Baza dydaktyczna szkoły jest stale jest udoskonalana, aby w jak największym stopniu ułatwić i uprzyjemnić naukę. Nasi nauczyciele cenią Twój czas i nastawieni są na przekazywanie wiedzy w przystępny i efektywny sposób. Słuchacze mogą samodzielnie pracować w sali komputerowej, korzystać z bezpłatnego dostępu do szybkiego internetu.

PRACUJESZ I CHCESZ SIĘ UCZYĆ? NASZA SZKOŁA JEST DLA CIEBIE!

Nasi słuchacze to często osoby podejmujące pracę zawodową, mające rodziny, dlatego nauka w naszej szkole odbywa się w trybie zaocznym. Taki system kształcenia pozwala na pogodzenie nauki z pracą oraz innymi obowiązkami. Kształcenie odbywa się w oparciu o programy umieszczone w szkolnym zestawie programów nauczania. Do szkoły przyjmowani są absolwenci gimnazjum, ośmioletniej szkoły podstawowej oraz zasadniczej szkoły zawodowej.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Z nami bez stresu i w przyjaznych warunkach zdobędziesz średnie wykształcenie.

UWAGA: Trwają zapisy do liceum ogólnokształcącego

Zapraszamy do podjęcia nauki w LO dla Dorosłych. Nauka jest bezpłatna i odbywa się zwykle co dwa tygodnie w piątki i soboty.

 

 

80x40 laboratorium Obszar roboczy 1

TAURON LOGO PROMOCYJNE PIONOWE

bekuplast logo

pgg logo

bip

1% - Wspieranie edukacji w ZSEiU

cue cpm