ZSEiU w Łaziskach Górnych

 

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

Wielki dzień dla Zespołu Szkół Energetycznych i Usługowych w Łaziskach Górnych.

Otwieramy nowoczesną pracownię „Laboratorium Taurona”.

Pracownia, którą dzisiaj otwieramy powstała w ramach konkursu „Laboratoria Taurona”, który skierowany jest dla szkół prowadzących klasy patronackie firmy Tauron.

Firma Tauron coraz mocniej angażuje się w produkcję energii ze źródeł odnawialnych. Tutaj pomocne jest laboratorium energetyki odnawialnej funkcjonujące w naszej szkole — zrealizowane w projekcie unijnym prowadzonym przez Starostwo Powiatowe w Mikołowie.

Laboratorium TAURONA

Pracownia zrealizowana dzięki konkursowi jest pracownią komplementarną do laboratorium energetyki odnawialnej.

Uzyskana synergia pozwala na pełne rozwijanie wiedzy i umiejętności wymaganych od absolwentów nowoczesnej klasy energetycznej.

Uczniowie naszej szkoły, w klasach pod patronatem Tauron Serwis pracować będą przy wdrażaniu i serwisowaniu automatyki przemysłowej. Tutaj swoją wielką rolę odegra nasze nowe Laboratorium Taurona, gdzie w warunkach doświadczalnych uczniowie  nauczą się obsługi i programowania sterowników PLC i regulatorów przemysłowych.

Dodatkowo pracownia wyposażona jest w stanowiska do nauki integracji systemów inteligentnych domów, w najnowszej bezprzewodowej technologii, z której skorzystają technicy elektrycy.

 

Uczniowie ZSEiU uzyskują świetne wyniki w egzaminach zawodowych, możemy pochwalić się stuprocentową zdawalnością egzaminów techników elektryków i mamy nadzieję, że dzięki takiemu wsparciu ze strony Firmy Tauron podobne wyniki uzyskają w przyszłości technicy energetycy.

Dzięki nowemu laboratorium absolwenci naszej szkoły będą bardzo dobrze przygotowani do podjęcia pracy w przemyśle, a szczególnie w sektorze energetycznym. Z pewnością będą cennymi pracownikami dla firmy Tauron. Dziękuję zarządowi firmy Tauron za sfinansowanie tak wspaniałego laboratorium i liczymy na dalszą współpracę.

80x40 laboratorium Obszar roboczy 1

TAURON LOGO PROMOCYJNE PIONOWE

bekuplast logo

pgg logo

bip

1% - Wspieranie edukacji w ZSEiU

cue cpm